De pathologische fixatie van Klaver op toon in plaats van inhoud. Een ritueel schijnproces om de intellectuele leegte rond de asielcrisis te camoufleren.
IJzersterk hoe Markuszower weigert te buigen voor deze taalkundige terreur van GL-PvdA. #debat #tweedekamer pic.twitter.com/cK96eFHbVj
— ZetelZuur (@ZetelZuur) May 26, 2026
De haat richting Forum voor Democratie is ongekend. Lidewij de Vos wordt tijdens het debat in de Tweede Kamer op een schandalige manier behandeld. Ze laat zich niet uit haar tent lokken en blijft goed overeind.👍
Mona Keijzer: “Vindt mevrouw De Vos dat Nederland voor de blanke… pic.twitter.com/AWPSywcvsN
— Strijder124 (@Strijder124) May 26, 2026
De kern van het debat en het verhaal is dat links (VVD/CDA/D66/PRO) “afstand doen” eist van FVD en PVV (ex-leden). Van extremen die de democratie ondermijnen. Van kleine clubjes, van woorden en van bepaalde mensen.
Ga eens het volgende na: zouden deze linkse partijen die eis stellen met als mogelijke uitkomst dat er daadwerkelijk afstand wordt gedaan? En dat het dan klaar zou zijn? Want als we de keren tellen dat die eis op tafel kwam dan zou je dat bijna denken! Zouden die linkse partijen profijt hebben van die afstand, voor eigen gewin?
Ja, uiteraard, anders zouden ze er niet zo op hameren. Dan zou het ook niet zo publiekelijk en hard gespeeld worden. Maar niet om daarna gezuiverd van elke blaam de politiek weer op inhoud met elkaar te voeren. Natuurlijk niet.
Wil je mijn werk steunen, dat kan via deze link of de button hieronder, dank!
Rechtse partijen afstand willen laten doen van “extreem-rechtse” elementen in politiek en gelederen is NODIG omdat linkse partijen daarmee de connectie, de relatie en associatie met ‘extremen’ juist kunnen bewijzen. Afstand doen veronderstelt de macht om een relatie ‘door te knippen’. En in die constellatie en beeldvorming ontstaat meer voedingsbodem voor stigmatisering, labeling en vervolging.
Kijk maar naar de afstand die Markusower vorige week deed van zijn “extreem geweld” uitspraken. Gelijk daarna vroegen journalisten als Floor Bremer zich af of hij dat wel méènde. Ook in de Tweede Kamer waren ze nog lang niet klaar met hem. Afstand eisen (en krijgen) is slechts een stap in een reeks van steeds agressievere methoden om de tegenstander politiek uit te schakelen. Met hulp van ‘de diensten’, zo blijkt. Over die verdere stappen kom ik een volgende keer wel te spreken.
Maar denk eens na over die ene vraag: waarom FVD willen loskoppelen van extreem-rechts? Die wens is er helemaal niet, dus is dat het doel ook niet.



